Africký den 2023

6. 6. 2023

Při příležitosti celosvětové akce „Den Afriky 2023“ se konala v Praze konference „Inovace pro budoucí africké generace“, kterou organizovalo dne 25. května 2023 Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s africkými ambasádami v Praze. V rámci této události došlo také k oslavám 60. výročí založení Organizace africké jednoty. „Den Afriky“ je vnímán jako slavnost jednoty a rozmanitosti afrického kontinentu.

Ing. Dastan Bamwsigye, Ph.D. z Lesnické a dřevařské fakulty měl přednášku na téma „Posílení spolupráce ve výzkumu prostřednictvím vědecké diplomacie“. Fakultu regionálního rozvoje a mezinárodních studií reprezentovala Mgr. Lenka Zouhar Ludvíková, Ph.D.; Ing. Samuel Antwi Darkwah, Ph.D. a Mgr. Martin Schmiedl.

Více aktualit

Všechny aktuality